Град Кешан в окръг Одрин е домакин на българо-турски кулинарен фестивал под наслов "вкусовете на комшиите". Фестивалът е съвместна инициатива на Палатата на ресторантьорите и хотелиерите в Кешан и Дружеството Био нет от България.
За откриването на фестивала пристигна внушителна група от България.
Турци и българи извиха кръшно хоро на площада в Кешан, с което дадоха старт на фестивала.
По протежение на 50 метра са подредени щандове с турски и български кулинарни вкусотии. А на гостите бяха раздадени за спомен по една готварска книга, карта на вкусовите особености, готварски шапки и престилки.
Българо-турският кулинарен фестивал в Кешан се провежда в рамките на съвместен проект за трансгранично сътрудничество между областите Одрин и Бургас Interreg-IPA, който се финансира от европейските фондове.
Целта на проекта в по-дългосрочен план е да създаде нови туристически възможности в пограничните области и да способства за трудова заетост на населението от двете страни на границата.
С изкуствен интелект разчетоха древни свитъци, погребани при изригването на Везувий
Фреска в базиликата „Сан Клементе“ може да разкрие реалния образ на светите братя Кирил и Методий
Продадоха портрет на гола жена от Модиляни за рекордните над 63 милиона долара
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата на АМ "Тракия" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите