Вчера кметът на Хитрино Нуридин Басри Исмаил заяви пред БНТ, че може бе поставя неудобни въпроси и това вероятно не се харесва на министъра на вътрешните работи. Той каза още, че не е доволен от темпото на работа след трагедията и че "културно е отстранен от заседанията на кризисния щаб". Интервюто на кмета беше след брифинга на кризисния щаб. По-късно през деня премиерът Бойко Борисов коментира думите на кмета.
Бойко Борисов, министър-председател в оставка: Чух, че имало проблем с моя брат... Независимо че е кмет на ДПС и независимо че гласуват за ДПС те са мои братя и той може да го потвърди. Така че проблем с кмета и въобще с хората тук и никой не може да внуши да има.
Иван Демерджиев за „Баба Алино“: 25 са задържани и се събират доказателства за незаконни практики в Община Варна
Стою Стоев: Вместо съдебна реформа управляващите запазиха политическия контрол върху ВСС
По-високи пенсии от юли: От август се вдигат минималните осигурителни прагове и максималният осигурителен доход
Патриарх Даниил: Санкциите срещу руския патриарх Кирил не постигат целта си