България е намалила външния си дълг само за година и това ни нарежда на трето място в ЕС по този показател. Това обяви в началото на заседанието на кабинета премиерът Бойко Борисов. Външният ни дълг е спаднал до 25,4% при 29 на сто в края на 2016 година.
Бойко Борисов - министър-председател: Излезе докладът на Евростат. От 29 на 25,4 намалява външният дълг на България. Трети сме в класацията по най-нисък външен дълг в Европа след Естония и Люксембург. Люксембург има към 23 % , но с това темпо, с което работи правителството на края на годината ще го свалим до към 20 % .... добре и края на мандата да е, но втори по нисък дълг - сиреч поколенията в България и сега са в тройката на отличниците по нисък външен дълг в Европа. В номинал, в пари - това е около 2 милиарда и 300 милиона по-малко задължения.
Иван Демерджиев за „Баба Алино“: 25 са задържани и се събират доказателства за незаконни практики в Община Варна
Стою Стоев: Вместо съдебна реформа управляващите запазиха политическия контрол върху ВСС
По-високи пенсии от юли: От август се вдигат минималните осигурителни прагове и максималният осигурителен доход
След тежките катастрофи: Демерджиев разпореди проверки на ремонтите и строителството на пътища в страната
В колата на шофьора, причинил катастрофата край Мездра, пътували още двама души