Ден, след като българското външно министерство привика посланика на Сърбия у нас заради реплики на сръбския външен министър Ивица Дачич по отношение на позицията на премиера Бойко Борисов за статута на Косово, на срещата на върха на Процеса за сътрудничество в Югоизточна Европа в Сараево, българският министър-председател разговаря по темата със сръбския си колега Ана Бърнабич.
Бойко Борисов: Вчера имах конгрес, даже казах - "толкова ви обичам! Толкова са ми приятели. Как може да ме разбереш по начин, по който...аз винаги съм казвал - "трябва да се разберат с Косово". Никога не съм казал нещо различно от това. Викаме си посланици, правим си...а нищо не съм рекъл.
На срещата в Сараево днес се очаква лидерите да приемат съвместна декларация. Премиерът Бойко Борисов ще се срещне с президента на Република Северна Македония Стево Пендаровски и с председателя на Председателството на Босна и Херцеговина Милорад Додик.
Консултациите на "Дондуков" 2: Какво си каза президентът Румен Радев с "Възраждане" и "ДПС - Ново начало" (ОБЗОР)
Наркобосът Росен Кръстев - Стъкларя остава в ареста, реши съдът в Ловеч
40% искат управление около нова политическа сила, сочи проучване на "Алфа Рисърч"