Директорът на Националния исторически музей Божидар Димитров е подал заявление за прекратяване на трудовото му правоотношение по взаимно съгласие. Това обявиха официално от Министерството на културата на интернет сайта на ведомството.
Причината за оттеглянето на дългогодишния директор на музея е придобитото от него право на пенсия за осигурителен стаж и възраст. Министърът на културата е подписал заявлението на Божидар Димитров и то влиза в сила, считано от 1 ноември 2017 г.
След земетресенията във Венецуела: Загиналите са поне 235, продължава търсенето на оцелели
Безводието в страната: Работна среща в Министерския съвет обсъжда проблема
Спряха евакуацията на кораби през Ормуз: Причината е атака срещу плавателен съд в района