БСП внася днес подписка в КЕВР за анулиране на сделката за закупуване на активите на "ЧЕЗ България" .
Искането е държавата да отмени сделката за ЧЕЗ чрез Комисията за енергийно и водно регулиране. По закон регулаторът има правомощия да се намесва в големи сделки за енергийни и водни предприятия, когато това засяга националната сигурност.
Всичко това е в отговор на одобрения вчера доклад на временната парламентарна комисия за продажбата на ЧЕЗ. Депутатите възложиха на Министерския съвет да направи анализ на заложените цели от правителството в приетата Стратегия за приватизация на ЕРП-ата у нас.
Според министъра на енергетиката Теменужка Петкова, гост в студиото на "Денят започва" специално създадената анкетна комисия за сделката е свършила своето. Право на опозицията е да предприема ход като внася подписка.
Кристина Петкова, ПП-ДБ: Това е театър, няма никакви основания Благомир Коцев да бъде отстранен
ГЕРБ: Излъчените членове на ОИК-Варна няма да подкрепят свалянето на Благомир Коцев
Росен Желязков: Приветстваме усилията на Тръмп за постигане на траен мир в Украйна
ОИК-Варна опроверга твърдения за незаконно заседание и политически натиск
Бойко Борисов: Приветствам усилията на САЩ за установяване на справедлив и устойчив мир в Украйна