БСП застана зад депутата си Георги Стоилов, чиито брат беше арестуван в Русе по подозрение, че е шеф на група за рекет. Стоилов няма да бъде изключен от парламентарната група. Ръководството на партията е решило да върне четиристотинте лева дарение, които Илия Стоил е дал по време на предизборната кампания, каза депутатът от левицата Таско Ерменков.
Таско Ерменков, депутат от БСП: Ние като парламентарна група и като ръководство на партията приехме решение онова дарение от 400 лв. ,което е направено от братът на Георги Стоилов, ще го върнем. Братът на Георги Стоилов, който е народен представител, не е назначаван на общински или държавни длъжности. Не е участвал в общински или държавни дружества и не е имал каквото и да е участие в разпределяне на публичен ресурс.
Тома Биков, депутат от ГЕРБ: Първо те твърдят, че техният депутат Стоилов не е имал никакви бизнес отношения с брат си. Ние питаме, вярно ли е, че до 2013 година той е бил съдружник със съпругата на брат си. Те твърдят, че той не е фактор в БСП. Тогава трябва да отговорят на въпроса защо тогава през 2013 е бил назначен за директор на фонд "Земеделие" в Русе и трето, искаме да знаем дали е вярно, че през 2016 е взривен автомобил Лексус, собственост на брата на депутата Стоилов, който обаче е бил управляван от г-н Стоилов и на четвърто място, след като считат, че няма нищо нередно в действията на г-н Стоилов защо връщат дарението.
Планът за възстановяване и реформите – във фокуса на среща на Радев с Европейската сметна палата
Румен Радев за 21-вия пакет санкции срещу Русия: Брюксел уважи резервите на страната ни
Президентът Йотова получи писмено послание от президента на Държавата Палестина
Президентът Илияна Йотова обсъди следващия многогодишен бюджет на ЕС с членове на Европейската сметна палата
Стефан Белчев: Това не е готиният бюджет, готиният бюджет ще го видите следващата година
Параметрите на Бюджет 2026: Депутатите приеха финансовата рамка на първо четене
Европрокуратурата наказа с „порицание“ българския европрокурор Теодора Георгиева
Възрастна жена с деменция бе спасена от доброволци и кучета край софийското село Войнеговци