Правителството поиска контролен дял от активите на ЧЕЗ. Това стана рано тази сутрин на среща между Гинка Върбокова и премиерът Бойко Борисов в Министерския съвет. По-късно Върбакова присъства на съвместно заседание на енергийната комисия и тази за контрол на службите в парламента. Там разузнаването изнесе информацията, че цената на ЧЕЗ е силно завишена. Възможно ли е държавата да придобие дял от ЧЕЗ и как регулаторните органи виждат бъдещето на тази сделка - вижте прякото включване на Николай Минков.
След земетресенията във Венецуела: Загиналите са поне 235, продължава търсенето на оцелели
Безводието в страната: Работна среща в Министерския съвет обсъжда проблема
Спряха евакуацията на кораби през Ормуз: Причината е атака срещу плавателен съд в района