Стотици жители на столичния квартал "Красно село" се стекоха тази вечер в храма "Св. Св. Кирил и Методий", за да се поклонят на чудотворната икона на Света Богородица Всецарица. Светото изображение ще остане три дни в софийския храма, който ще бъде отворен денонощно за поклонение.
Иконата се съхранява в Гигинския манастир край Перник и беше посрещната тържествено в "Красно село" и пренесена до храма с литийно шествие. Изображението е точно копие на чудотворната икона в манастира Ватопед на Света гора, и е изработено от светогорски зографи.
Тя е осветена със специален ритуал на Атон. Вярва се, че е чудотворна, както и оригиналът. И защото се нарича Всецарица помага всецяло и успява да преодолее всяко заболяване и всяко препятствие. Иконата ще бъде в софийския храм и на предстоящия празник Въведение Богородично на 21 ноември.
КЗК отмени обществената поръчка за проектиране на детската болница заради ограничителни условия
СПЕЦИАЛНО: Схема за фалшиви гръцки шофьорски книжки работи от години в Кюстендилско
Американска делегация отчете напредък на България по пътя към безвизов режим със САЩ
Прокуратурата във Варна разследва пет досъдебни производства по казуса "Баба Алино"
КЗК отмени обществената поръчка за проектиране на детската болница заради ограничителни условия