За 18-та поредна година Българската национална телевизия и Столичната община организират Новогодишна нощ в центъра на София. Концертът "Сцена под звездите", който по традиция се състои на площад "Княз Александър Първи", ще започне в 22.00 ч. на 31 декември и ще продължи до 1.00 ч. на 1 януари 2017 г.
Тази година водещи на празничния спектакъл ще бъдат певицата Йоанна Драгнева и журналистът Георги Любенов. В програмата ще се включат едни от най-популярните български изпълнители, сред които Владимир Ампов - Графа, Поли Генова и "Studio 121" с хореограф Милен Данков, инди-рок музикантите от "Jeremy", група "Тангра", както и Берковската духова музика, ансамбъл "Български ритми" и други.
Всяка година "Сцена под звездите" обединява близо 20 000 българи, които посрещат заедно Нова година с празнична заря, музика и танци на площад "Княз Александър Първи". Традиционно над 1 милион зрители проследяват музикалното събитие пред телевизионния екран. Събитието е част от календара на културните събития на Столична община. Празникът на открито отново ще се излъчи на живо в програмите на БНТ 1 и БНТ Свят.
Генералният директор на БНТ Милена Милотинова получи признанието "WEBIT Changemakers"
Отличие за българската наука: INSAIT получи награда от Европейския съвет за научни изследвания
Мартин Димитров: 75 679 души получават едновременно заплати и пенсии в бюджетния сектор
Директорът на ДАНС - Варна: За да се отмени заповед за екстрадиция, трябва това лице да донесе повече полза на държавата, отколкото вреда
Заседание на парламента: Депутатите ще изслушат регионалния министър Иван Шишков заради казуса с незаконното строителство край Варна