Ако някоя от малките партии приеме мандат, ГЕРБ ще гласува против, смятаме, че трябва да преминем към избори, каза в студиото на "Денят започва" председателят на правната комисия Данаил Кирилов от ГЕРБ.
Кирилов отбеляза, че ГЕРБ ще подкрепи волята на избирателите в референдума, като подчерта, че според него не е направено райониране на мандатите в страната и в чужбина във варианта на омбудсмана Мая Манолова.
Данаил Кирилов, ГЕРБ: Това е трудна задача, която има много варианти и решенията в голямата част са субективни. В правната комисия, членовете от ГЕРБ търсихме обективно решение за районирането. Но е трудно да се намери такъв критерий. Ще трябва да се осланяме на на математически модел, например.
Той открои, че трябва да се обособи и реши как ще се възприема вотът в чужбина при мажоритарните избори.
Вижте целия разговор във видеото.
От президентството са изпратили писмо до МС за документите за освобождаването на главния секретар на МВР
Евродепутатът Андрей Новаков коментира темата със смяната на областните управители
Любомир Каримански: Парламент с изчерпано доверие не бива да избира подуправител на БНБ
4 години война в Украйна: Киев почете жертвите, Москва заговори за ядрен сблъсък