Те внесоха законопроект, който да отмени сегашния Закон за досиетата. Предложението не първо такова за социалистите. Те настояват Комисията да премине в нова структура с името Институт за национална памет. От Реформаторския блок и ГЕРБ видяха в това опит на БСП да се скрият от подготвяните от управляващите промени, които предвиждат да се проверяват всички с кредити от КТБ, както и цесиите свързани с банката.
Атанас Мерджанов, говорител на ПГ на БСП " Лява България": Самият факт, че последните няколко месеца изобилстват инициативите от представителите на управляващото мнозинство за разширяване на кръга на проверяваните, само по себе си говори за един лустрационен момент и хъс, който управляващите проявяват с разширяването на обсега и обхвата на тази комисия.
Мартин Димитров, депутат от ПГ на Реформаторския блок: Задавате си въпроса защо БСП толкова неистово иска закриване на комисията по досиетата. Една от причините е, че те разбраха, че ние ще настояваме новите кредитни милионери да бъдат проверени за принадлежността към държавна сигурност по тази причина те вече не искат да има комисия, за да няма проверка
С 300 000 подписа Сдружение "Дойран 2025" иска национален референдум – какви са исканията?
Ивайло Мирчев: Корупционният модел „Борисов - Пеевски“ се прегрупира, за да запази властта
От "Да, България" настояват Сарафов незабавно да напусне поста на и.ф. главен прокурор
Идват ледени дни: Сняг, силен вятър и рязко застудяване през почивните дни