Народното събрание продължава с окончателното гласуване на промените в Гражданско-процесуалния кодекс, които касаят дейността на частните съдебни изпълнители. Днес народните представители ще решават какъв да е таванът на обезпечаване на просрочените дългове.
На извънредното си заседание вчера парламентът намали таксите и прекрати възможността изпълнителното дело да започва без уведомяването на длъжника. Ответниците по делата ще се търсят до три пъти на посочения от тях адрес с интервал поне от една седмица между всяко от посещенията. Ако не бъдат открити, ще се залепва съобщение на пощенската им кутия.
Съдът ще може да разпорежда и посещения на ответниците на работните им места. Депутатите ограничиха и таксите, които се събират от длъжниците в рамките на едно изпълнително производство. Остана обаче в сила възможността за банките да преминат към принудително събиране на задълженията по всяко време, ако разполагат с изпълнителен лист.
До два пъти линията за бедност доход на човек, кола или лизинг и платени данъци са изискванията за помощи заради скъпите горива, каза Андрей Гюров
София е по-мръсна и това е резултатът от фамозната битка срещу мафията, каза Борис Бонев
Няма военна заплаха за България, поради което не е необходимо да се предприемат допълнителни мерки извън обичайно, каза Йордан Божилов
Няма военна заплаха за България, поради което не е необходимо да се предприемат допълнителни мерки извън обичайно, каза Йордан Божилов
Американският президент с призив да бъде гарантирана сигурността на корабоплаването в Ормузкия проток
Заради войната в Близкия изток: Отлагане на резервации и по-скъпи нощувки по родното Черноморие