Лошо време ни очаква днес, като е обявен оранжев код за обилни валежи е обявен в 16 области на страната. Очакваните количества дъжд там са между 35 и 60 литра на квадратен метър. В останалите райони е в сила жълт код. В част от централна и източна България ще духа и силен вятър с пориви до 20 метра в секунда.
Ако шофирате днес, бъдете внимателни. Именно маневра със скорост, несъобразена с метеорологичните условия, е основната версия за тежката катастрофа, която стана снощи на пътя София-Перник.
;Привечер микробус със работници се обърна по таван на пътя между Драгичево и Владая. При инцидента са пострадали всички пътници и шофьорът като двама души са в тежко състояние в „Пирогов“. Катастрофата е станала в час пик при мокро пътно платно. Шофьорът на микробус е изгубил контрол докато се опитвал да изпревари по-голям бус.
В прокуратурата са постъпили два сигнала от високопоставени представители на МВР за натиск от страна на служебния вътрешен министър
Емил Дечев: Вчера вечерта бях информиран от ГДБОП, че прокуратурата е разпоредила предварителна проверка срещу мен
Пред съда в Пловдив се изправя шофьорът на товарния камион, обвинен за тежката катастрофа на Околовръстното
Антон Станков: Подкрепям искането на министър Янкулов ВСС да избере нов и.ф. главен прокурор
Очаква се президентът Йотова да подпише указ за освобождаването на главния секретар на МВР
"Искаме войната да свърши днес": Украйна отбелязва четири години от руската инвазия
ЦИК започва да приема документи за регистрация на партии и коалиции за участие в изборите