ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Съдът в Пазарджик решава до седмица дали ще бъде отстранен кметът на Стрелча​

bnt avatar logo от Димитър Димитров
A+ A-
Чете се за: 00:31 мин.
У нас

До седмица Административният съд в Пазарджик ще излезе с решение дали да бъде отстранен Стойно Чачов от кметския пост в община Стрелча. Делото е образувано по жалба на Чачов след като Общинската избирателна комисия прекрати предсрочно правомощията му. Заседанието днес беше съпроводено с протест пред сградата на съда.

Video Player is loading.
Текущо време 0:00
Продължителност -:-
Заредено: 0%
Тип на потока НА ЖИВО
Оставащо време 0:00
 
1x
    • Глави
    • descriptions off, selected
    • Спряни субтитри, selected
      Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.

      С плакати и знамена повече от 100 жители на община Стрелча заявиха подкрепата си за Стойно Чачов в Пазарджик.

      На 23 декември миналата година след три извънредни заседания ОИК отстрани кмета на Стрелча. С мотив, че не е излязъл от управлението на търговското дружество „Българска асоциация по белот“.

      Валентин Карабойчев, адвокат на Стойно Чачов: Чачов е една жертва на обстоятелствата. Понеже е свързан с дружество, което само по себе си не е извършвало никога нито грам дейност.

      След заседание продължило по-малко от час съдът реши, че ще се произнесе в едноседмичен срок. А Стойно Чачов коментира създалите се сложни отношения между него и опонентите му като загуба на време и възможности.

      Стойно Чачов: Като цяло неприятно, защото се спира работата на цяла община. И вместо да се занимаваме с проблемите на града ние ходим по съдилища.

      На излизане от Административния съд представителите на Общинската избирателна комисия запазиха мълчание.

      До окончателното решение на съдебния спор е назначен временно изпълняващ длъжността кмет на общината.

      ТОП 24

      Най-четени

      Product image
      Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
      Абонирай ме за най-важните новини?