От днес в столичния градски транспорт бременните жени могат да се движат със специални стикери за по-голяма безопасност и комфорт на бъдещите майки. Старт на проекта „Бебе на борда“ ще бъде даден по обяд. Идеята е заимствана от метрото в Лондон, където тази инициатива продължава вече 12 години. Репортерките от "Денят започва" осъществиха и един социален експеримент, доколко бременните жени се допускат да седят в градския транспорт, дали им се отстъпва място. За целта Ирина Шуликова беше мнима бременна за един ден или поне за едно пътуване в градския транспорт.
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата на АМ "Тракия" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите