ДПС оцени доклада на Европейската комисия за България като обективен и най-добрият досега за страната. Според Движението, заслуга за него имат както управляващите, така и опозицията.
От ДПС държаха да подчертаят приноса на Движението за предимно положителния доклад на ЕК с участието си в разработката на много от приетите от НС закони. Спряха се и на критичните моменти в документа.
Йордан Цонев - зам. председател на ПГ на ДПС: Ако управляващите не бяха бавили закона, който ние внесохме с колегата Пеевски, Хамид и Кръстева, и ако този законопроект беше приет преди няколко месеца, той щеше да е отразен в доклада и сме абсолютно убедени, че нямаше да има тези критики поне по отношение на медийната среда. А по отношение свободата на словото, уважаеми колеги, там думата имате вие, не ние.
Йордан Цонев отговори с неохота на въпрос за протестите в страната и заяви, че ДПС не участва в тях. Уточни, обаче, че партията подкрепя някои от исканията на протестиращите, като това на майките на деца с увреждания за оставката на вицепремиера Валери Симеонов.
Димитър Стоянов: Единственият вариант остава поддръжката на съветските МиГ-ове
Рекордно скъпи избори за президент. Вотовете за последните 5 години струват над 680 млн. евро
Димитър Стоянов: Нямаме опция да получим самолети "Грипен" или F-16 "втора ръка"
Денят след апокалипсиса: Срутил се е леден блок колкото 30 футболни игрища