Министерството на енергетиката ще представи резултатите от завършването на проекта за удължаване срока на експлоатация на VI блок на АЕЦ "Козлодуй". Предстои в Агенцията за ядрено регулиране да бъде предаден пълният пакет с необходимите документи за кандидатстване за продължаване лицензията на VI блок за следващ 10-годишен период.
Затвориха за часове Кресненското дефиле за движение след инцидент с валяк