Рисковете, сдържащи икономическия растеж в зоната с единна европейска валута, са преди всичко от политически характер. Това заяви председателят на съвета на министрите на финансите от еврозоната Марио Сентено.
"Имахме дискусия, основаваща се на последната икономическа прогноза, представена от Европейската комисия. Имаме смесена картина. Като цяло са наблюдава забавяне на темповете на растеж, но икономическият фундамент, както и преди е стабилен, еврозоната расте, създава работни места и увеличава инвестициите. Рисковете, които я дърпат надолу, са главно политически", обясни експертът.
На 7 февруари ЕК публикува зимната си икономическа прогноза, в която намали сериозно оценката за растежа на БВП на еврозоната за тази година до 1,3% спрямо предходната си есенна оценка, която беше 1,9%. Прогнозата за инфлацията също беше преразгледана в посока понижаване до 1,4% от 1,8%.
Вицепремиерът Атанас Пеканов: Отпуснатите 1 млрд. евро по ПВУ са глътка въздух за бюджета
Преговорите с "Боташ" ще приключат до месец - два, съобщи енергийният министър
Самолет на египетските авиолинии кацна извънредно на летището в Горна Оряховица
Казусът "Баба Алино": Според службите показанията на Олег Невзоров хвърлят светлина върху незаконните действия
Държавният бюджет е готов – какъв ще е размерът на минималната работна заплата?