Паралелно разследване за убийството на 28-годишният Тоско Бозаджийски започва прокуратурата в България. Футболният фен на "Ботев" Пловдив загина в началото на януари в Солун, след като беше нападнат от група ултраси, а след това - блъснат от кола. Днес премиерът Бойко Борисов, главният прокурор и правосъдният министър се срещнаха с бащата на младия мъж.
Близо месец след смъртта на Тоско Бозаджийски неговите близки гледат с надежда към Гърция. Надежда за справедливо и прецизно разследване.
Георги Бозаджийски - баща на Тоско Бозаджийски: Нещата не стоят много добре. Мисля, че има още много неща да се свършат там от следствие, от полиция, за да се установят точните извършители.
До момента за смъртта на футболния запалянко са обвинени двама души. Близките на младия мъж не крият, че опитват да стигнат до останалите замесени.
Константина Харизанова - адвокат на близките: "Това престъпление е извършено от близо 20 души, които са били със закрити лица и трябва те да бъдат намерени, разпознати, освен тези двама, които вече са заловени.
Георги Бозаджийски - баща на Тоско Бозаджийски: Това е един брутален акт на убийство на един обикновен български гражданин, едно младо момче на 27 години, почти завършил юрист и трябва да има някаква справедливост.
След срещата с премиера ще бъде образувано досъдебно производство, паралелно с това на гръцките власти.
Сийка Милева - говорител на главния прокурор: На територията на Република България ще се извършват паралелно всички действия по разследването.
Данаил Кирилов - министър на правосъдието: Съобразно двустранните ни споразумения и конвенционните ни режими, да се предприемат всички действия в посока установяване и ефективност на разследването в Гърция.
Тоско и негови приятели бяха в Солун на 4 януари, за да посетят футболната среща в града. След нея обаче бяха нападнати и жестоко пребити от гръцки фенове. Тоско загина, а други двама българи бяха ранени.