В Дупница започна 15-ото издание на Югозападния международен фолклорен фестивал "Мир на Балканите”. Танцьори от 7 държави дефилираха по улиците на града, а официалното откриване се проведе на площад „Свобода”.
С химна на Европа и химна на Република България, с балони в цветовете на флаговете, участниците изпратиха своето послание за мир. В изданието на фестивала тази година участват състави от България, Македония, Сърбия, Грузия, Полша, Украйна и Индия. Концерти ще има всеки ден до 29 май, когато ще бъде официалното закриване. Началото на концертите е 19 часа на площад "Свобода".
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата на АМ "Тракия" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите