Все още не се знае нищо за изчезналия варненец, който влезе в пещера в Котленския Балкан вчера. Подробности от Трифон Даалиев от пещерно-аварийния спасителен отряд.
Даалиев каза, че вчера са имали среща с кмета, на която са се разбрали периодично да се изпращат хора до извора, тъй като количеството на водата е било над 2 кубика и е било немислимо да се правят каквито и да било спасителни операции.
"Днес леководолази от Варна ще се опитат да влязат до някъде, но тъй като водата излиза под силно налягане мисля, че няма да свършат много работа и ще трябва да изчакаме водите да се успокоят, да се изтеглят, сифона да стане бистър. Имаме вече готовност хора от София и Пловдив да направят опит за изваждане на пострадалия", каза още Даалиев.
Подробности вижте във видеото.
В първия си работен ден: Мъж се барикадира в гараж "Земляне" с искане за по-висока заплата
Дискусия за свободата на словото: Етичният кодекс и защитата на журналистите обсъдиха в СУ
Програмата на "Прогресивна България" – икономическо развитие и борба с олигархичния модел
Крал Чарлз III пред Конгреса: Британско-американските връзки са незаменими и неразрушими