Главният прокурор Иван Гешев се срещна с генералния секретар на Интерпол Юрген Щок, който е на посещение в София по случай 30-годишнината от подновяването на членството на страната ни в международната организация.
Юрген Щок поздрави Иван Гешев за избирането му за главен прокурор и изрази удовлетворение от факта, че начело на българската прокуратура застава човек, който е запознат с работата на терен и разбира естеството на функциониране на цялата правоохранителна система.
По време на срещата главният прокурор Иван Гешев заяви, че благодарение на добрата съвместна работа между Прокуратурата и Интерпол, са издирени обвиняеми и подсъдими лица по важни за България дела. "Случаите, по които работихме с Интерпол, са вече в съдебна фаза", добави Иван Гешев.
"Ние действаме по правила, за разлика от тези, които нарушават законите. Затова трябва да подобрим сътрудничеството между всички институции вътре и извън България в борбата срещу престъпността", каза още главният прокурор.
"България е страна за пример с успешното си взаимодействие между правоохранителните си органи и сътрудничеството с Интерпол", заяви на свой ред генералния секретар на Интерпол.
В хода на разговорите участниците в срещата се обединиха около становището, че е от първостепенно значение навременната обмяна на данни между всички правоохранителни органи с оглед адекватното противодействие на престъпления като тероризъм, организирана престъпност и киберпрестъпления.
Дечев за скандала около главния секретар на МВР: Стари ченгета използват мръсни номера
Правосъдното министерство предлага промени в Закона за съдебната власт, свързани с избора на ВСС и инспектората
От 10 до 15 г. затвор грозят шофьора на преобърнатия автобус край Малко Търново
Преговорите САЩ-Иран в събота: Американски пратеници отиват в Пакистан
Изборът на новите депутатите: Кой район предпочетоха избраните от две места?