Група граждани се събраха пред Конституционния съд, за да се обявят за пореден път против Истанбулската конвенцията.
Те подчертаха, че документът не съответства на българската Конституция, защото въвежда дефиниции, които не съществуват в нея. Посочиха, че в основния ни закон полът е дефиниран само като биологичен. Обявиха се и против преподаването на различни понятия за пола в училище, защото по думите им на тази възраст психиката не на всикчи ученици е готова да ги възприеме.
Протест срещу Истанбулската конвенция и пред Окръжния съд във Варна. Според протестиращите документът задължава държавите да признаят еднополовите бракове, което ще доведе до промяна на моралните ценности в обществото.
Жълт код за опасни горещини в 14 области на страната - температури до 37
Бившата полицайка Симона Радева влезе зад решетките на Сливенския затвор
Обстановката във Венецуела - властите ограничиха достъпа до щата Ла Гуайра