Рекорден брой спътници - 20, успя да изведе едновременно в околоземна орбита индийското космическо ведомство, предава ТАСС.Индийската ракета-носител PSLV е стартирала в 6:55 часа българско време от космодрума на остров Шрихарикота в щата Андра Прадеш на югоизточното крайбрежие с полезен товар от 1288 килограма. За 26 минути тя е извела в орбита 3 спътника на Индия и 17 чуждестранни - на САЩ, Индонезия, Канада и Германия.
Предишният рекорд, регистриран в Индия, бе изстрелването на 10 малки спътника едновременно, осъществено през 2008 година.
Спътникът с най-голяма маса, изведен днес, бе индийският "Картостат-2" с тегло 725,5 килограма за наблюдение на земната повърхност, който ще изведе картографските възможности на страната на ново ниво. Около земята ще орбитира и малкият "Сатябасмат" с тегло 1,5 килограма, който ще събира данни за парниковите газове.
С изкуствен интелект разчетоха древни свитъци, погребани при изригването на Везувий
Холивуд и ЕП обединяват усилия в защита на човека в ерата на изкуствения интелект
Патриарх Даниил: Санкциите срещу руския патриарх Кирил не постигат целта си