Ние все още допускаме да има над 60% загуби по водоснабдителните системи, каза в студиото на "Още от деня" председателят на Асоциацията по водите инж. Иван Иванов.
Той определи искането за поскъпване на водата в Перник като "абсолютно ненормална ситуация, непредвидена в бизнес плановете на ВиК оператора"
Инж. Иван Иванов: Но предвидена от нас като експерти от Българска асоциация по водите, именно защото от дълго време се говори за това, че имаме климатични промени, настъпва засушаване в цял свят. Ние все още допускаме да има над 60% загуби по водоснабдителните системи.
По думите му Комисията за енергийно и водно регулиране изпълнява законовите си задължения и нормативни такива, които предвиждат в края на всяка година да се актуализират цените на ВиК услугите.
Вижте повече във видеото.