Властите в Иран унищожиха 100 000 параболични антени и други съоръжения за приемане на телевизия от сателит, съобщиха местни медии, цитирани от Франс прес.
"Цялото оборудване е предадено доброволно от гражданите", съобщи агенция basijnews.ir, орган на милицията "басиджи" - паравоенно формирование на влиятелния Корпус на гвардейците на ислямската революция. "Един милион души участваха в тази програма", заяви ръководителят на "басиджи" ген. Мохамад Реза Нагди на пресконференция преди унищожаването на уредите на официална церемония в Техеран.
Фреска в базиликата „Сан Клементе“ може да разкрие реалния образ на светите братя Кирил и Методий
Продадоха портрет на гола жена от Модиляни за рекордните над 63 милиона долара
Анджелина Джоли превръща личната си болка в актьорско изпълнение във филма "Мода"
Две деца загинаха край Мездра, след като млад шофьор изгуби контрол над автомобила си