Депутатите ще гласуват предложението на здравната комисия за управител на Националната здравноосигурителна каса да бъде избран д-р Дечо Дечев.
Номинацията беше направена от управляващата коалиция. До избора се стигна след като проф. Камен Плочев беше освободен предсрочно.
По време на изслушването в здравната комисия д-р Дечев заяви, че ще предприеме реформа в лекарствената политика. Той предлага и обединяване на Комисията за лечение в чужбина и Фонда за лечение на деца с НЗОК заради непрекъснатите проблеми за пациентите, свързани с лечението в чужбина.
Омбудсманът подкрепи промените в образователния закон, но настоя за по-добра защита на децата със СОП
Илияна Йотова: С обща визия, решителност и по-тясно сътрудничество Европа ще се справи с безпрецедентните предизвикателства
Крум Зарков, БСП: Ние ще подкрепим качествен кандидат за президент и аз се надявам това да бъде Илияна Йотова
България и "Коалицията на желаещите": Политически реакции след изявлението на Радев в Париж
Стоян Мавродиев е обвинен за длъжностно присвояване и е задържан за 72 часа