Кабинетът отпусна 20 млн. лв за нови училищни автобуси, стана ясно на днешното правителственото заседание.
С отпуснатите средства ще бъдат подменени над 100 училищни автобуса, заяви министърът на образованието и науката Красимир Вълчев, цитиран от Агенция "Фокус".
Красимир Вълчев, министър на образованието и науката: В момента проучваме потребностите и не мога да кажа какво ще е конкретното число на автобусите. Ще бъдат подменени онези, при които има най-голям риск децата да пътуват с тях.
Тепърва ще се направи анализ колко местни да бъдат новите автобуси, поясни министърът.
Цените на едро на основни храни, плодове и зеленчуци продължават да се движат надолу
Трагедията на АМ "Тракия" със загиналите деца и бащата на едното от тях продължава да поражда въпроси за причините
Жегата настъпва: Синоптиците от НИМХ предупреждават за температури до 37°
Цените на едро на основни храни, плодове и зеленчуци продължават да се движат надолу