Шофирането може би е най-опасното нещо, което правим в живота си, а в същото време се учим най-малко за него, каза в студиото на "Сутрешен блок" доц. Димитър Илиев, преподавател в НСА.
Той отбеляза, че опасни на пътя са както тези, които карат бързо, така и тези, които карат бавно.
Доц. Димитър Илиев, преподавател в НСА: Смятам, че пътният трафик трябва да бъде следван по ограниченията на скоростта, т.е. когато имаме булевард с ограничение 80, всички автомобили трябва да карат с 80. Иначе някой ако кара с 60, започва да създава затруднения, другите се опитват да го изпреварват, изнервят се шофьорите и в един момент се стига до пътнотранспортни произшествия.
Вижте повече във видеото.
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата на АМ "Тракия" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите