Кампания по събиране на опасни отпадъци от домакинствата и последващото им третиране се организира днес и утре в Русе. Това съобщиха от общинската управа в града.
Отпадъците се приемат в мобилен събирателен пункт, разположен на ул. "Шипка". Става дума за опаковки, съдържащи остатъци от опасни вещества, лекарства с изтекъл срок на годност, живачни термометри и живак, почистващи препарати, дезинфектанти, белина, препарати за борба с вредители, киселини, основи, бои, лепила, лакове, разтворители.
При последната кампания в Русе, организирана в края на май тази година, бяха събрани малко повече от 100 кг опасни отпадъци.
Арестуваха началника на ВиК-Несебър и неговия заместник при акция край Слънчев бряг
След ремонт за 2 милиона лева: Път в кърджалийско остава опасен за преминаване
Майката на загиналото момче край Мездра: Той не искаше да минава оттам, но явно някой друг реши съдбата им
Арестуваха началника на ВиК-Несебър и неговия заместник при акция край Слънчев бряг