Националната кампания по пътна безопасност "Спри, детето запази" беше част от програмата за Деня на София. Събитието, което се организира с партньорството на БНТ и Столична община, се състоя в двора на 145-то Основно училище "Симеон Радев".
С ежегодни образователни събития тази инициатива цели да създаде условия за опазване здравето и живота на децата на пътя, както и да мотивират водачите да дават предимство на пешеходните пътеки. С Детски център "Весел столичен светофар" децата научиха как да спазват знаците за движение по пътя и как да бъдат по-предпазливи.
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата АМ "Струма" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите