Нацистките прояви не само по време на футболни мачове, но и навсякъде могат само да бъдат осъждани. Това заяви вицепремиерът Красимир Каракачанов в отговор на журналистически въпроси след днешното правителствено заседание. Той определи като глупост това да знаеш, че някои твои прояви ще доведат до санкции за отбора, който подкрепяш и да ги правиш. Министърът коментира като заяждане днешните думи на президента Радев, че положението във футбола е отражение на ситуацията в държавата ни.
Красимир Каракачанов: Как да го коментирам - като заяждане. Като беше правителството на Сергей Станишев футболът по-хубав ли беше? Като беше на Орешарски? Почнем ли да вкарваме в спорта политика и почнем ли да се драпаме на тази основа не е добре. Нацистките прояви и всякакви вандалски прояви как да бъдат коментирани, могат само да бъдат осъждани. Като си отишъл на стадиона за какво отиваш там - да гледаш мач, като знаеш, че някои прояви ще доведат до санкции на отбора който подкрепяш защо го правиш?
„Достойните българи“: Отличие получи журналистът от БНТ Мая Димитрова (СНИМКИ)
Очаква се прокуратурата да повдигне обвинение на шофьора на тир, причинил тежката катастрофа на АМ "Тракия"
Слънчево време с изолирани следобедни превалявания ще е времето в четвъртък