Посетители на театралните постановки се оплакаха от шумните хора́ пред театъра. Музиката пречи на постановките, твърдят граждани. Дълго време се мисли върху този проблем, защото хора́та се играят пред театъра от доста време. Това коментира в Сутрешния блок на БНТ директорът на Народния театър "Иван Вазов" Мариус Донкин.
Мариус Донкин: Не сме срещу хо́рата, нито срещу спонтанното им желание да играят хора́ и ръченици. Мисля си, че няма човек по света, който да се докосне до нашия фолклор и да не е възхитен. Става въпрос, че мястото, на което се прави, не е подходящо.
По думите му звукът от хора́та влиза и в голямата зала, която е под земята.
Също така през последните години се наблюдава тенденция и абитуриенти да се събират пред Народния театър, което също пречи на работата на актьорите.
;След излъчването на репортажа организаторът на хо́рото Цветан Христов се свърза с БНТ, за да информира, че инициативата променя часовете на неделното хоро. То ще бъде от 16.00 до 18.00 часа, така че да свършва преди отваряне на театъра в 18.30.
Камелия Нейкова: Машините за гласуване ще бъдат технически изправни за изборите на 19 април
Над половината от гражданите на ЕС не са използвали обществен транспорт – къде се намира България?
Държавата отделя между 20 и 30 млн. евро от бюджета за помощи заради скъпите горива
София е по-мръсна и това е резултатът от фамозната битка срещу мафията, каза Борис Бонев
Година от трагедията в Кочани - в пожара загинаха 63 души, над 200 бяха ранени
Спор между институциите: Кабинетът оспорва в КС решението за Съвета за мир на Тръмп