Китай успешно изстреля космически кораб с двама тайконавти. Те ще прекарат 30 дни в експериментална орбитална лаборатория. Там освен научни опити, те ще тренират овладяване на аварии и извънредни ситуации. Амбициите на Пекин са до 2022-ра да създаде първата китайска орбитална станция. Ако това се случи, в следващото десетилетие Китай може да се окаже единствената държава с постоянна станция в Космоса. По план Международната космическа станция ще преустанови дейността си през 2024-та година.
С изкуствен интелект разчетоха древни свитъци, погребани при изригването на Везувий
Холивуд и ЕП обединяват усилия в защита на човека в ерата на изкуствения интелект
Майката на загиналото момче край Мездра: Той не искаше да минава оттам, но явно някой друг реши съдбата им