Кой даде парите на 13-годишното момче от германското градче Бад Тьолц, които то раздаваше на случайни минувачи. Този въпрос вече втори ден вълнува и полицията и медиите по цял свят. Момчето е раздало около 30 000 евро, засега на властите са предадени едва 4500 евро.
Едно от момчетата, което получило цели 800 евро, разказва, че банкнотите, главно по 100 и 500 евро, били надиплени в синя чанта, а общата сума възлизала на 30 000 евро. Наоколо имало поне още десетина деца, които също навярно са били ощастливени от златния дъжд. Шефът на местна полиция Гигл твърди, че парите идват от близкото семейно обкръжение на 13-годишния, а самите банкноти били в недобро състояние.
На сегашния етап се смята, че близък роднина е принудил момчета да ги раздава. Защо обаче - това остава неясно. Поради огромния медиен интерес телефоните на местната полиция звънят непрекъснато. Гигл с раздразнение обяснява, че предпочита да му звънят не Spigel или RTL, а още хора, получили пари от 13-годишния.
С изкуствен интелект разчетоха древни свитъци, погребани при изригването на Везувий
Фреска в базиликата „Сан Клементе“ може да разкрие реалния образ на светите братя Кирил и Методий
Продадоха портрет на гола жена от Модиляни за рекордните над 63 милиона долара
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата АМ "Струма" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите