Екип от криминалисти от София ще се включи в разследването на убийството на 7-годишната Дамла в Момчилград. Това съобщи главният прокурор Сотир Цацаров.
Предстои провеждането на няколко експертизи и следствен експеримент с участието на майката на убитото момиче. Към момента има няколко заподозрени, но все още не е повдигнато обвинение. Единственият задържан е майката на Дамла, но тя е обвинена за оставяне на дете без надзор.
Главният прокурор призова жителите на Момчилград за търпение и съобщи, че убийството не е дело на престъпник - психопат, а на тесен кръг от хора, като със всеки час този кръг се стеснява все повече.
Цацаров пристигна в Кърджали, за да се запознае лично с хода на разследването около убийството на малкото момиче. Според него досега е ясно, че то е убито чрез задушаване в ранните часове на неделя.
Дечев за скандала около главния секретар на МВР: Стари ченгета използват мръсни номера
Правосъдното министерство предлага промени в Закона за съдебната власт, свързани с избора на ВСС и инспектората
От 10 до 15 г. затвор грозят шофьора на преобърнатия автобус край Малко Търново
Дечев за скандала около главния секретар на МВР: Стари ченгета използват мръсни номера