ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Курортите в Югозападна България са предпочитани за студентския празник

БНТ2-Благоевград от БНТ2-Благоевград Десислава Малинова
Всичко от автора
A+ A-
Чете се за: 00:40 мин.
У нас

Курортите в Югозападна България са предпочитани за честване на студентския празник от младите хора. Резервациите са направени още преди повече от месец.

Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.

Хиляди студенти са избрали хотели, къщи за гости и ресторанти в планинските курорти в Благоевградска област. Традиционно едни от любимите дестинации и тази година са Банско, Разлог и Добринище.

Васил Ангелов, собственик на туристическа агенция: "По-голямата публика търсят планината, хижи, нещо по-самостоятелно. Те са многобройни хора и нали, интересите са многобройни.“

В курорта Пампорово офертите са за три дни като включват две нощувки, закуски и вечери, а в специално пригодена шатра на площ от 2000 квадратни метра ще се изявят общо 36 артисти.

Васил Ангелов, собственик на туристическа агенция: "Това е новост в предлагането. Тъй като се предлага широка гама от хотели – двузвездни, тризвездни, четиризвездни, въпрос на избор. Цената варира от 79 до 129 лева за самия хотел.“

Не са малко и тези, които са избрали да празнуват в Благоевград.Кувертът за празничната вечеря е около 30 лева, някои от хотелските комплекси предлагат и нощувка заради празнуването до късните часове на нощта.

Десислава Аргирова, мениджър на хотелски комплекс: "В механата е по-весело. Музиката е различна и съответно младите избират тази обстановка.“
И тази година желаещите да празнуват са не само настоящи, но и бивши студенти. В Благоевград вече има направени резервации от София, Варна и Пловдив.

ТОП 24

Най-четени

Водещи новини

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?