Във Варна жители на "Цветния квартал" се оплакват от препълнени със смет контейнери. Живеещите в района са притеснени, че ако не бъде почистено скоро, в района ще плъзнат болести.
Проблемът с извозването на боклука възниква често, оплакаха се живеещи в „Цветния квартал". Този път причината е, че се сменя сметосъбиращата фирма.
Руска Стоянова: Като отидох, то не се върви от боклук. Пилее се по шосето, много, много, купища.
Ненко Ненков: Тук от близо месец е такава гледката, картинаката е такава.
От общината обясниха, че новата фирма по договор има тримесечен адаптивен период. Започнало е разполагането на новите контейнери за смет, а премахването на старите ще стане до дни.
Николай Няголов, Община Варна: В някои от районите например „Приморски" една от фирмите леко абдикира от задълженията си последните три дни. Естествено, че са предложени санкции на кмета на Община Варна и след негово одобрение те ще бъдат предявени на фирмите изпълнителки - старите.
От общината увериха, че проблемът с боклука по райони ще бъде решен скоро, а контролът върху новите фирми ще бъде по-строг.
Няма военна заплаха за България, поради което не е необходимо да се предприемат допълнителни мерки извън обичайно, каза Йордан Божилов
Заради войната в Близкия изток: Отлагане на резервации и по-скъпи нощувки по родното Черноморие
Най-много пари на роднините си у нас са изпратили българи от Великобритания и САЩ
Няма военна заплаха за България, поради което не е необходимо да се предприемат допълнителни мерки извън обичайно, каза Йордан Божилов
Заради войната в Близкия изток: Отлагане на резервации и по-скъпи нощувки по родното Черноморие
Нямам съмнение, че БСП ще бъде представена в следващия парламент, каза Крум Зарков