Да не се изпращат повече дарения за 9-годишния Мустафа, призовават лекарите от отделението по детска онкохематология в университетската болница „Свети Георги“ в Пловдив. Историята на момчето, болно от левкемия и изоставено от своите близки трогна хиляди, но даренията, пристигнали за него са повече от достатъчни – категорични са докторите.
Получените дрехи, играчки и лакомства вече няма къде да се складират. Поради тази причина много от хората, дошли на място в болницата, са дали съгласието си с техните дарения да бъдат подпомогнати и други деца от отделението. За момчето са осигурени всички необходими лекарства и консумативи, лечението му е абсолютно безплатно и от медицинския персонал уверяват, че не се налага събиране и на финансови средства за него.
Ежедневно при Мустафа има служител на социалните, с детето работи и психолог, така че то да бъде подготвено за евентуална среща с майка си. 21-годишната Джейлян Халилова няма да може да изведе сина си от болницата, а преди да го посети ще бъде прецено какво е нейното емоцианално състояние и доколко появата ѝ може да се отрази негативно върху детето.
Проверяват сигнал за хранително натравяне на деца по време на футболен турнир в Пампорово
Протестиращи в Габрово настояха за повече сигурност и справедливост след побоя от 19 юни
Ниски изкупни цени и високи разходи: Черешопроизводители в Кюстендил с труден сезон
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата на АМ "Тракия" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите