Майките на деца с увреждания прекратяват своя протест пред Министерския съвет, след като Народното събрание гласува оставката на вицепремиера Валери Симеонов. Това беше основното им искане от месец насам. Протестната им палатка пред парламента обаче остава.
Вера Иванова: Протестът, който е тук пред служебния вход на Народното събрание, от 1 юни до сега не е прекъсвал. Продължаваме, ние сме тук, тук сутрин дежурят майки с пораснали деца. Няма студ, няма дъжд. Тук сме, защото най-важната ни кауза е реформата и законите за хората с увреждания, закона за личната помощ, които предстои разглеждането им и гласуването им на второ четене. Все още сме в работната група към комисията, продължава се с текстовете.
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата на АМ "Тракия" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите