Творби на значимите чешки фотографи Франтишек Дъртикол, Яромир Функе, Ярослав Рьослер, Еуген Вишковски ще бъдат показани за първи път на българската публика.
Откриването на изложбата "Майстори на чешката авангардна фотография" е на 22 март в 18.00 часа в Националната галерия "Квадрат 500", зала 19, в присъствието на куратора Щепанка Биелешова, съобщават от Чешкия център у нас.
Проектът се осъществява в сътрудничество с Музея на изкуството в Оломоуц и чешкия Институт за творческа фотография.
Творбите са подбрани от лични и национални колекции. Всеки от четиримата майстори на чешка авангардна фотография има свой собствен стил, но и нещо, което ги свързва - следвоенният период в тогавашна Чехословакия, ексцентричността и провокацията.
Изложбата ще може да бъде разгледана до 21 май.