Излишна документация, чести промени в образователния закон и ангажирането на вниманието на децата към учебния материал с алтернативни методи в ерата на интернет. Това са основните предизвикателства, с които трябва да се справят днешните педагози. В Международния ден на учителя – 5 септември, ще ви срещнем с русенския преподавател по история Деян Стайков.
В Деня на учителя децата от училище „Любен Каравелов“ посрещнаха своите преподаватели със здравец и писалки, с които да им пишат повече шестици. Вече 13 години Деян Стайков преподава история. Казва, че всеки час за него е ново приключение и предизвикателство.
Деян Стайков, учител по история в ОУ „Любен Каравелов“ – Русе
„За мен да си учител, е на първо място призвание, а след това и професия. Това е призвание да подготвя младите поколения за предстоящото в живота, да ги учи не само на учебния материал, а и най-вече да бъдат хора.“
Наред с това обаче педагозите са изправени пред редица трудности, с които трябва ежедневно да се справят.
Деян Стайков, учител по история в ОУ „Любен Каравелов“ – Русе
„Тежестта на многото документи, новият закон, предизвикателство пред нас е и новото поколение, което учи главно от интернет.“
Затова в обучението си Стайков включва и алтернативни методи като презентации и посещения в музеи. Така децата могат да се потопят максимално в историята и да я съпреживеят.
Кметът на столичния район "Люлин" предлага намаляване на такса смет за 2026 г.
"Летяха куршуми, нямаше къде да се скрием": Атентат в Сидни разтърси света в първия ден на Ханука (ОБЗОР)
Украйна се отказва от членство в НАТО в замяна на гаранции за сигурност от САЩ и Европа
С 20% по-големи кредити са изтеглили българите през първите 9 месеца на годината