Лекари и граждани излязоха на протест във Враца заради тежкото състояние на многопрофилната болница в града.
Здравното заведение е с натрупани дългове от над 12 млн. лв., с които ръководството не може да се справи. Месеци наред медиците са получавали само част от трудовите си възнаграждения. Протестът премина в гражданско неподчинение. Блокиран беше и възлов булевард в града.
Протестиращите носеха плакати с призиви към управляващите да не закриват врачанската болница. На протест дойде и кметът на Враца Калин Каменов. Той увери всички присъстващи, че заедно с директора на лечебното заведение Орлин Цветков ще проведат среща в Здравното министерство. Каменов се надява на благоприятно за болницата решение.
Да пораснеш в интензивното: Бебе живя половин година в реанимацията на "Майчин дом"
Двете деца, пострадали в катастрофа в Горна Оряховица, вече са извън реанимация
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата на АМ "Тракия" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите