Приключи кръглата маса по проекта "Чисти коли за чист град", която се проведе в зала "Генератор" на булевард "Черни връх" в София. Създатели на проекта са Българската асоциация за електрически превозни средства с подкрепата на Столичната община и програма "Европа". На събитието бяха показани добри практики за насърчаване електромобилността от други европейски градове. В София също се прилагат мерки за това градът да стане по-чист и по-екологичен, но столицата все още е на челно място по замърсяване на въздуха. Дори през април тази година Европейският съюз осъди България заради системно мръсния въздух.Вижте повече в прякото включване на Карина Караньотова и разговора ѝ с общинския съветник Симеон Славчев.
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата АМ "Струма" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите