Министърът на икономиката Емил Караниколов беше на работно посещение във ВМЗ Сопот заради създалото се напрежение сред работниците. Причината е, че те не са получили бонусите си за април заради некачествено изпълнена поръчка за износ. По думите на синдикатите става въпрос за продукция на стойност
11 млнл.лева, която била ръждясала и негодна. Заради плащането на неустойки по сделката, 4700 работници на дружеството не са получили средствата си за допълнително материално стимулиране средно в размер между 150 - 200 лева. Председателите на двата синдиката казаха, че настояват министърът да проведе разследване и виновните да бъдат наказани, а всички останали да получат добавките.
Иванка Иванова - председател на КНСБ към ВМЗ Сопот: "Днес след тази среща, която се проведе с министъра бонусите ще бъдат платени. Предстои точно договаряне как ще бъдат платени и кога Димитър Атанасов - председател на Подкрепа към ВМЗ Сопот - ние двата синдиката сме за тия, които са виновни да си поемат вината, но другите които нямат нищо общо да не бъдат наказвани."
Изложбата „Забравените божества“ в Националния археологически институт с музей при БАН
Втори шанс: След сложна гръбначна операция 15-годишен състезател по борба отново е на крака
Скандал в Банско: Напрежение заради спор между младежи от България и Италия (СНИМКИ)
Антимафиоти от Русе първи засекли следите на групата, произвеждала фентанил в София
Сметната палата образува производство за конфликт на интереси при Делян Пеевски