И днес морето продължава да изхвърля на брега край Балчик мъртви делфини. Според местните, вероятно те са се оплели в рибарски мрежи. Според специалистите от “Благоустройство и комунално стопанство” към Общината обаче, няма признаци за насилствена смърт. Причините все още се изясняват.
Преди дни учените излязоха с предположения, че сред делфините може да върлува заболяване от морбили. От местните власти апелират гражданите да подават своевременно сигнали, ако попаднат на изхвърлени на брега делфини, защото има опасност от зараза. След като телата бъдат откарани в екарисажа във Варна, следва мястото, където са открити, да бъде дезинфекцирано. Преди дни отново мъртви делфини бяха открити на брега край Балчик, но този път в района на първа и четвърта буна. Между Тузлата и Кранево е другото място, където туристите често се натъкват на неприятната гледка.
Двама младежи загинаха на място след катастрофа между скутер и лек автомобил край Мездра
Сградата на бившия Нотариат в София да стане дом за млади таланти, предлага вицепремиерът Иво Христов
Шофьорът от катастрофата на АМ "Тракия": Направих всичко възможно да удържа камиона
Двама младежи загинаха на място след катастрофа между скутер и лек автомобил край Мездра