2020 г. 90 % от работните места ще изискват дигитална грамотност. У нас обаче процентът на боравещите с нови технологии е нисък. Това заяви евродепутатът Момчил Неков в "Денят започва".
Той призова бизнесът да инвестира в техните работници, тъй като дялът на такива работодатели е едва 33%.
Създаваме дигитална инфраструктура в училищата, но това не означава, че децата изграждат базови умения, нужно е и учителите да получат нужните познания. Ако се използва дуалната система в някои паралелки, да има директна връзка с бизнеса, призова Неков.
Сега в България хората се осъзнава на около 30 години, теглят 20-годишен кредит. На 20 години младежите трябва да са открили своята професия, тогава да теглят кредит, на 35 години да са го изплатили и животът да е пред тях.
Средствата по ПВУ: България може да загуби част от тях заради забавени реформи
Президентът Йотова обсъди с български евродепутати позицията ни за Северна Македония
Премиерът Андрей Гюров: Щабът следи за непазарно поведение заради кризата в Близкия изток
Всеки ден постъпват сигнали за нарушения, каза служебният социален министър Хасан Адемов
Четирима са задържани при мащабна полицейска акция срещу купения вот в Сливенска област