Министерството на образованието и науката започва да подготвя учители за часовете по религия. Това стана ясно по време на тематична международна конференция, която се провежда в Пловдив.
Предметът „Религия” ще се изучава като част от програмата за разширена и допълнителна подготовка от първи до 12 клас. Вече е стартирала и процедурата за написването на учебниците и учебните програми.
Коста Костов – главен експерт, МОН: През декември ще започне обучението на 60 начални учители, които ще преминат едногодишно обучение и ще получат допълнителна квалификация учител по Религия, като за тези 60 учители обучението ще бъде заплатено от МОН, по национална програма квалификация.
Преди изпитите след седми клас: Повече паралелки в София, но и по-сериозна конкуренция
Националният конкурс за рецитация на Яворова поезия „Подир сенките на облаците“ ще се проведе на 6 юни в Чирпан
Вицепремиерът Атанас Пеканов: Ще работим, за да спре ръстът на цените и да се усмири инфлацията
Асен Василев, ПП: Подходът на правителството е погрешен и няма да доведе до поевтиняване на стоките