ТЕЦ "Брикел" - Гълъбово възстанови работа. Регионалната еко инспекция в Стара Загора издаде заповед, с която се преустановява принудителната административна мярка за спиране на дейността на 6 от котлите на горивната инсталация за производство на топлинна енергия.
Тя беше наложена на 9 септември заради установено използване на неразрешен вид гориво - биомаса в нарушение на издаденото Комплексно разрешително на дружеството. РИОСВ-Стара Загора извърши проверка на място и установи, че неразрешените горива се отстранени от площадките на територията на предприятието.
Проверката установи също, че операторът е изградил система за непрекъснато видеонаблюдение за контрол на съоръженията, осигуряващи подаване на горива към котлите на ТЕЦ-а.
На РИОСВ-Стара Загора и органите за местно самоуправление е осигурен непрекъснат достъп в реално време до видеоизображенията, както и възможност за отдалечен преглед и съхраняване на информацията от системата за видеонаблюдение. Целта на системата е да се гарантира, че няма да бъде използван неразрешен вид гориво в предприятието.
Премахнати са поставените пломби към генераторите, за да може да бъде възстановено подаването на гориво.
България търси по-тясно индустриално партньорство с Полша и насърчава нови инвестиции
В повечето държави извън еврозоната гражданите подкрепят присъединяването към единната валута в ЕС, сочи проучване
Българската хотелска асоциация: Няма стотици проценти печалби, а заплатите са близки до средните в страната
Вицепремиерът Атанас Пеканов: Отпуснатите 1 млрд. евро по ПВУ са глътка въздух за бюджета
Част от американските военни самолети отлетяха от столичното летище, останалите – до дни
Техническа грешка увеличи заплатите на шефовете на енергийни регулатори с до 2000 евро